Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Sitemize Üye Alımı Vardır ! Yetkili Olmak İstiyenler Admin veye Bilge Admine Ö.m Atabilirler.

Mustafa Kemal Okulda [Konu Anlatım]

2 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Başarı Puanı : 419
Rep Puanı : 3

Para Cüzdanı
Para Para: 0

Mustafa Kemal Okulda [Konu Anlatım] Empty
MesajKonu: Mustafa Kemal Okulda [Konu Anlatım]   Mustafa Kemal Okulda [Konu Anlatım] I_icon_minitimePaz Mayıs 30, 2010 5:48 pm

Mustafa Kemal Okulda

Mustafa Kemal Okulda [Konu Anlatım] 24w4uty

Mustafa kemal öncelikler annesinin ısrarı nedeni ile din ağırlık eğitim verildiği Mahalle Mektebine gider

Daha sonra babası bu okuldan alıp Mustafa Kemal’i çağdaş ve iyi bir eğitim verildiği Şemsi efendi Mektebine(ilkokul) verir.Bu okuldan günün şatlarına göre kaliteli eğitim alır.

Mustafa Kemal bu okulda iken babası ölür.Bu yüzden öğren hayatı yarım kalır.Annesi ile birlikte köyde dayısının yanına gider.Bir süre köyde çalışır.

Mustafa Kemal2in ısrarı ile annesi ******’ü Selanik’te teyzesinin yanına gönderir.Öğrenin hayatına kaldığı yerden devam eder.

Girdiği askeri okul sınavını kazanarak Selanik Askeri rüştüye (orta okul) başlar.Artık Mustafa Kemal Askerliğe ilk adımını atmış olur.Selanik askeri rüştiyesinde üstün başarısından dolayı Matematik öğretmeni ******’ Kemal ismini veriri böylece ismi Mustafa Kemal olur.

Mustafa Kemal Daha sonra Manastır askeri İdadisini(Lise) kazanır.Mustafa kemal burada edebiyat ve tarihe ilgi duyar.Tarih dersine ilgi duyması Mustafa Kemal’de milli bilinç duygularını güçlendirmiş, vatan sevgisi ile dolmasına neden olmuştur

Mustafa Kemal Manastır askeri idadisini başarı ile bitirerek Harp Okulun kazanır.Daha sonra harp akademisine gider ve buradan kurmay yüzbaşı olarak mezun olur
http://dersmatik.yetkinforum.com
BiLGe aDMiN
Admin
Admin
BiLGe aDMiN

Başarı Puanı : 406
Rep Puanı : 33

Para Cüzdanı

MesajKonu: Geri: Mustafa Kemal Okulda [Konu Anlatım]   Mustafa Kemal Okulda [Konu Anlatım] I_icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 7:41 am

Zor karalaştırmışlar allahtan babası akıllı adammışSmile
Admin
Admin
Admin
Admin

Başarı Puanı : 419
Rep Puanı : 3

Para Cüzdanı

MesajKonu: Geri: Mustafa Kemal Okulda [Konu Anlatım]   Mustafa Kemal Okulda [Konu Anlatım] I_icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 8:58 am

Ama Ginede İki Okulada Gidiyor Zekice Bir Çözüm Smile
http://dersmatik.yetkinforum.com

Mustafa Kemal Okulda [Konu Anlatım]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mustafa Kemal'de Çocuktu [Konu Anlatım]
» Cepheden Cepheye Mustafa Kemal[Konu Anlatım]
» Was/Were [Konu Anlatım]
» Ses [Konu Anlatım]
» Elementlerin Sınıflandırılması [Konu Anlatım]