Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Sitemize Üye Alımı Vardır ! Yetkili Olmak İstiyenler Admin veye Bilge Admine Ö.m Atabilirler.

İzmir’in İşgali (15 Mayıs 1919[Konu Anlatım]

YazarMesaj
BiLGe aDMiN
Admin
Admin
BiLGe aDMiN

Başarı Puanı : 406
Rep Puanı : 33

Para Cüzdanı
Para Para: 0

İzmir’in İşgali (15 Mayıs 1919[Konu Anlatım] Empty
MesajKonu: İzmir’in İşgali (15 Mayıs 1919[Konu Anlatım]   İzmir’in İşgali (15 Mayıs 1919[Konu Anlatım] I_icon_minitimePerş. Haz. 03, 2010 5:17 am

İzmir’in İşgali (15 Mayıs 1919)

Yunanlılar Paris Barış Konferansına dayanarak İngiliz ve Fransızların desteği ile 15 Mayıs 1919’da İzmir’e asker çıkararak işgale başladı. ** Böylece Anadolu’da işgale başlayan ilk devlet Yunanlılar oldu.
- Halk işgalden önce işgalin engellenmesi için gösteriler yaptı. Padişahtan yardım istedi. Ancak hiçbir yardım gelmedi. Ve işgallere karşı direnilmemesi istendi.
- Yunanlılar İzmir’deki Rumların coşkulu karşılaması ile İzmir’e girdi. Gazeteci Hasan Tahsin Yunanlılara ilk kurşunu sıkan kişi oldu .cyclops
- Yunanlılar silah bırakmış askerlerimizi kışlada kurşuna dizerek İzmir ve çevresini işgale başladılar. No No Crying or Very sad

************************************************************************************

İzmir’in İşgali (15 Mayıs 1919[Konu Anlatım]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Paris Barış Konferansı (18 Ocak 1919)[Konu Anlatım]
» Ses [Konu Anlatım]
» Was/Were [Konu Anlatım]
» Ametaller [Konu Anlatım]
» Halojenler [konu Anlatım]